774 187 253

Dotační program na pořízení ekologického vytápění v domácnostech

30. 1. 2019

Bydlíte v rodinném domě a svůj dům vytápíte starým neekologickým kotlem na pevná paliva a stále přikládáte ručně? Nečekejte, až vás dohoní zákonná povinnost jej obměnit!

Neváhejte využít finančních prostředků z dotačního programu „Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze – pořízení ekologického vytápění v domácnostech II“, ze kterého můžete při splnění všech předepsaných podmínek získat až 127 500 Kč (85 % ze 150 tis. Kč podle vámi zvoleného typu nového topného zdroje ze seznamu výrobků a technologií – SVT, splňující předepsané emisní limity).

Dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním v rodinných domech, za moderní nízko-emisní tepelné zdroje následujícího typu:
- kotle na biomasu s automatickým přikládáním,
- plynové kondenzační kotle,
- tepelná čerpadla (jakéhokoliv systému).


V případě, že plánujete výměnu v dalších letech Ministerstvo životního prostředí, chystá vyhlásit Výzvu č. 3 s předpokládaným vyhlášením příjmu žádostí ke konci roku 2019 a s realizací výměn až do roku 2023. V rámci této výzvy může být poskytnuta dotace dalším 240 žadatelům.

Veškeré informace, jak postupovat, jaký nový topný zdroj instalovat, aby splňoval předepsané emisní limity (pravidla programu a potřebné vzory tiskopisů apod.), najdete ke stažení v editovatelné verzi na: portalzp.praha.eu/energetika 

zpět na výpis novinek